Pobeda posle 16 meseci

Naši rukometaši ostvarili su pobedu posle 16 meseci. U 2 kolu Super B lige u komšijskom derbiju savladan je ORK „Metalac“ iz Valjeva rezultatom 24:23 (13:8). U prvom poluvremenu neizvesno je bilo do 13 minuta kada je bilo 6:6 a onda brza igra našeg tima donela je seriju od 6:0. Gosti u tom periodu nisu postigli gol punih 15 minuta a  na golu Kolubare bio je raspoložen Ristić i to je donelo rezultat. Onda su se naši revanširali gostima sa 12 minuta bez gola ali smo u tom periodu primili samo dva gola.
U drugom poluvremenu gosti kreću dosta ozbiljnije i polako smanjuju prednost našeg tima i pred sam kraj (57 minut) stižu do izjednačenja. Do kraja se igralo gol za gol da bi 7 sekundi do kraja Trivić postigao gol za pobedu domaćih rukometaša.

Sudije: Branka Marić iz Pančeva i Zorica Mašić iz Zrenjanina
Delegat: Zoran Černoh iz Kovina
Sedmerci: Kolubara 5-4; Metalac 10-5
Isključenja: Kolubara 6 minuta; Metalac 4 minuta
KOLUBARA: Martinović, Milošević, Radojičić, Trivić 3, Protić 2, Marković 2, Nenadić 6, Nikolić, Ristić 19 odbrana, Žarković, Solujić, G.Radovanović, Todorović, Belaćević 4, M. Radovanović 7, Mitrović.
METALAC: Vranić, Radojičić 2, Jokanović 3, Jevremović, Lukić 5, Krunić, Antonijević, Beljić 5, Pantić 2, Jovanović 6, Grujičić, Đerić, Jelić, Obućina.